Od pondelka 11. mája sa opäť mení režim prímestskej autobusovej dopravy, ktorú v našom regióne zabezpečuje Arriva Trnava. Doteraz autobusy premávali ako v „posilnenú sobotu“.

Arriva Trnava informovala, že po nedeli 10. mája budú jej autobusy fungovať v prázdninovom režime, riadia sa teda grafikonom platným v období školského voľna.

„Nástup do  autobusu zostáva len prednými dverami. Žiadame cestujúcich aby vo zvýšenej miere využívali výhody bezhotovostnej platby  čipovou  kartou a platbu v hotovosti podľa možnosti nepoužívali, ak tak len v nevyhnutných prípadoch. Znižuje sa tak riziko prenosu vírusu a chránia sa cestujúci navzájom vrátane vodiča  autobusu,“ uvádza na svojej web stránke Arriva Trnava.

Povinnosťou cestujúcich naďalej zostáva mať pri nástupe do vozidla na tvári ochranné rúško (núdzovo šál, šatku). Bez ochranného rúška nebude cestujúci vzatý na prepravu.

Všetky vnútroštátne vlaky vypravované vo verejnom záujme, teda s výnimkou vlakov kategórie InterCity, budú od 10. mája premávať opäť podľa štandardného grafikonu vlakovej dopravy 2019/2020.

Medzištátne vlakové spoje so všetkými susednými krajinami v diaľkovej ako i regionálnej doprave zostávajú pozastavené.

Od 18. 5. 2020 Železničná spoločnosť Slovensko spúšťa predaj vnútroštátnych rezervácií, zavádza povinnú rezerváciu miest v 1. vozňovej triede a povinnú rezerváciu v nočných vlakoch.

Zdroj: Arriva Trnava, ZSSK

About PNKYSK

Redakcia:
Martin Palkovič – zodpovedný redaktor
redakcia@pnky.sk

Inzercia:
inzercia@pnky.sk
Cenník inzercie

Vydavateľ:
HPA, s.r.o .
Bodona 768/48
92101 Piešťany
Slovenská republika
IČO: 47 465 972