Hlohovskí policajti boli privolaní k nálezu havarovaného auta Mitsubischi Pajero v k. ú. obce Jalšové na lesnej ceste. Na udalosť upozornil v nedeľu, 3. 6. približne o 20.00 h náhodný okoloidúci, ktorý zraneným mužom privolal cez linku 112 pomoc.

Podľa informácií sa mali v aute nachádzať niekoľko desiatok minút dve zakliesnené osoby s vážnymi zraneniami. Policajti na mieste zistili totožnosť mužov aj približné okolnosti udalosti.

„Vozidlo bolo držané stromami a hrozilo jeho zrútenie do rokliny. Vo vozidle sa nachádzala jedna osoba, hasiči preverili jej zdravotný stav. Vozidlo zabezpečili proti ďalšiemu pohybu. Po vykonaní potrebných úkonov a vyslobodení osoby vytiahli vozidlo na lesnú cestu. Na vyslobodenie uviaznutej osoby použili hasiči z Hlohovca hydraulické vyslobodzovacie zariadenie,“ priblížila zásah Júlia Kedrová z Krajského riaditeľstva Hasičského a záchranného zboru v Trnave.

„Podľa vyjadrenia sa mal 52 ročný muž zoznámiť s 31 ročným mužom a spolu mali popíjať celú nedeľu. Potom sa starší muž ponúkol mladšiemu, že ho odvezie domov. Cestou cez les nezvládol riadenie a narazil do stromov. Policajti podrobili muža dychovej skúške na alkohol, pri ktorej mu namerali 0,59 mg/l, čo je 1,23 promile alkoholu v dychu. Zranenia oboch mužov si vyžiadali okamžitý transport do trnavskej nemocnice,“ uviedla krajská policajná hovorkyňa Mária Linkešová.

Podľa predbežných výsledkov by sa zo zranení mali zotavovať 2-3 týždne. V čase nehody sa vo vozidle nachádzal aj pes, plemena Československý vlčiak, ktorého polícia za asistencie hliadky mestskej polície umiestnila dočasne do útulku pre zvieratá. Poverený policajt začal vo veci trestné stíhanie pre prečin ublíženia na zdraví.

Zdroj: TS KR PZ Trnava a KR HaZZ Trnava

About PNky.sk

Redakcia:
Martin Palkovič – zodpovedný redaktor
redakcia@pnky.sk

Inzercia:
inzercia@pnky.sk
Cenník inzercie

Vydavateľ:
HPA, s.r.o .
Bodona 768/48
92101 Piešťany
Slovenská republika
IČO: 47 465 972