Na Ružovej ulici v Piešťanoch sa už niekoľko týždňov opakuje situácia, keď autá zásobujúce predajňu obchodného reťazca vytvárajú prekážku na ceste. Vznikajú tak kolízne situácie, pričom vodiči občas prechádzajú aj po priľahlom chodníku. Situácia sa po zaslaní podnetu občana reťazcu čiastočne zlepšila, ale nie úplne.

Od marca autá zásobujúce predajňu stávali  ráno okolo ôsmej kolmo na komunikáciu, pričom trčali do polovice cesty. Podľa obyvateľa lokality, ktorý denne prechádza okolo do práce, vzniklo aj viacero kolíznych situácií. Našťastie sa nikomu nič nestalo.

S podnetom občana sme sa obrátili na obchodný reťazec prevádzkujúci predajňu. „Váš podnet prijímame s veľkou vážnosťou. Zákazník je pre nás na prvom mieste, preto bol Váš podnet rozposlaný kompetentným osobám, ktoré sa ním už zaoberajú,“ znela prvá odpoveď zo zákazníckeho servisu spoločnosti Billa.

Po niekoľkých týždňoch prišla ďalšia. „Situáciu sme preverovali a zistili sme, že zásobovacie auto občas stálo aj tak, že čiastočne zasahovalo do jedného jazdného pruhu. Nevylučujeme, že v minulosti auto úplne nezacúvalo k vykladacej rampe, avšak nemalo by sa to opakovať do budúcna. Upozornili sme zodpovedných spolupracovníkov, aby vodičov upozornili na zlé parkovanie, v prípade, že by sa tak opätovne stalo. Z preventívnych dôvodov sme kontrolovali pristavenie zásobovacieho vozidla a vo všetkých prípadoch to bolo v poriadku,“ informovala hovorkyňa spoločnosti Kvetoslava Kirchnerová.

Po oslovení reťazca sa situácia zlepšila.

Podľa jej ďalšieho vyjadrenia je tento spôsob vykladania tovaru  v súlade so schválenou projektovou dokumentáciou. Miesto, kde autá vykladajú tovar je označené značkou parkoviska s dodatkom, že je tu možné stáť v čase od 9:00 do 6:00 h. Na tri hodiny by tak mali parkovacie miesta slúžiť zásobovaniu, Avšak nie všetci vodiči áut, ktoré priviezli tovar, ich stavajú  pozdĺžne s komunikáciu. V prípade, že sa naraz na mieste stretnú dve autá, pozdĺžne sa nezmestia.

 

Podľa vyjadrenia náčelníka Mestskej polície Piešťany Marcela Mihalika v úseku, ktorý je problematický, nie je žiadna zákazová značka. „Je pravda, že zaberajú jazdný pruh, ale to je v kompetencii riešenia policajného zboru. Upozorním na to riaditeľa obvodného oddelenia,“ odpísal nám na otázky M. Mihalik.

Situáciu, keď zásobovacie vozidlá niekedy parkujú kolmo, inokedy priečne, dokumentuje fotogaléria od nášho čitateľa:


-th-

About PNky.sk

Redakcia:
Martin Palkovič – zodpovedný redaktor
redakcia@pnky.sk

Inzercia:
inzercia@pnky.sk
Cenník inzercie

Vydavateľ:
HPA, s.r.o .
Bodona 768/48
92101 Piešťany
Slovenská republika
IČO: 47 465 972