Aktuality

Autá po Krajinskom moste prešli bez obmedzení, problém mali chodci a cyklisti

By 7. septembra 2013No Comments

Organizátori verejného zhromaždenia rozbehli petíciu, ktorá má kompetentných upozorniť na zlý stav jediného cestného spojenia Piešťan s druhou stranou Váhu. Zákaz blokovať dopravu rešpektovali. Policajti obmedzili vstup na most pre chodcov a cyklistov.

[singlepic id=46963 w=520 h=340 float=center]

 

Piatkové verejné zhromaždenie zvolané občianskym združením Ľudia za lepšie Piešťany prebehlo pokojne. Jediné problémy spôsobovali policajné pásky, ktoré blokovali vstup na prechod pre chodcov pred vstupom na Krajinský most. Náhodných okoloidúcich napriek tomu tadiaľ policajti púšťali.

Pre zamietavý postoj radnice sa protest uskutočnil pri Kruhovke. Zišlo sa na ňom niekoľko desiatok ľudí, petíciu podpísalo vyše 60. Jej iniciátori žiadajú poslancov zastupiteľstva Trnavského samosprávneho kraja o „riešenie alarmujúcej situácie“ a nájdenie finančných prostriedkov na rekonštrukciu Krajinského mosta alebo na nové premostenie Váhu. Podpisy chcú aktivisti zbierať nie len v Piešťanoch, ale aj okolitých obciach a potom ich odovzdať krajskej samospráve.

[youtube width=“560″ height=“316″]http://www.youtube.com/watch?v=AtySaHyxhn4[/youtube]

Predseda občianskeho združenia Michal Hynek účastníkom protestu vysvetlil, prečo nemôže prísť k blokáde automobilovej dopravy a po krátkom čase zhromaždenie ukončil.

[nggallery id=2487]

Text a foto: Martin Palkovič

About

Redakcia:
Martin Palkovič – zodpovedný redaktor
redakcia@pnky.sk

Inzercia:
inzercia@pnky.sk
Cenník inzercie

Vydavateľ:
HPA, s.r.o .
Bodona 768/48
92101 Piešťany
Slovenská republika
IČO: 47 465 972