Aktuality

Auparku to vyšlo, parkovisko je poloprázdne

By 5. februára 2013No Comments

Druhý deň od spoplatnenie bolo nula voľných miest iba na prvom podlaží. Vedenie nákupného centra žiadne problémy ani sťažnosti nezaznamenalo. Regulovanie počtu vozidiel je zatiaľ úspešné.

[singlepic id=39657 w=520 h=340 float=center]

 

„Myslel som si, že to je iba marketingový ťah a na poslednú chvíľu oznámia, že aspoň prvú hodinu je možné parkovať zadarmo. Osobne však s týmto systémom problém nemám,“ povedal muž, ktorý si 5. februára kupoval parkovací lístok. Dodal, že potrebuje vybaviť rôzne veci v Auparku aj inde v centre Piešťan.

Za vstup tu zaplatil 50 centov. Už po dvoch hodinách státia ušetrí oproti poplatku na mestskom parkovacom mieste. Nákupný dom ponúka aj karty, pri ktorých vodiči ušetria. Počas prvých dvoch dní spoplatnenia problém nájsť voľné miesto nebol.

REKLAMA

Dnes o 10.30 h hlásila svetelná tabuľa nula voľných miest na prvom podlaží, 42 na druhom a 127 na streche. Ešte minulý týždeň v rovnakom čase sa voľné miesta dali nájsť len veľmi ťažko. Nefungovala tiež tabuľa pri vstupe, ktorá by upozornila na ich nízky počet.

„Prevádzkujeme bežný parkovací systém, žiadne závažné problémy ani sťažnosti neevidujeme. Vyjadrovať sa k akýmkoľvek číslam je dnes predčasné,“ povedal Jozef Recska, riaditeľ Auparku Piešťany.

Na otázku, či nie je iný spôsob spoplatnenia efektívnejší (napr. prvá hodina zdarma a potom platba podľa dĺžky využitia parkoviska ), odpovedal: „Čo sa týka spoplatnenia parkoviska, zodpovedá to štandardným riešeniam nákupných centier s podobnou veľkosťou a umiestnením v centre mesta.“

Text a foto: Martin Palkovič

About

Redakcia:
Martin Palkovič – zodpovedný redaktor
redakcia@pnky.sk

Inzercia:
inzercia@pnky.sk
Cenník inzercie

Vydavateľ:
HPA, s.r.o .
Bodona 768/48
92101 Piešťany
Slovenská republika
IČO: 47 465 972