Neuplynul ani rok a nákupné centrum Aupark má opäť nového majiteľa. Je ním holding NEPI Rockcastle Plc, ktorý vznikol fúziou doterajšieho vlastníka New Europe Property Investments Plc  so spoločnosťou Rockcastle Global Real Estate Company Limited.

Novovzniknutý holding NEPI Rockcastle Plc prevzal obchody oboch spoločností, čím sa stal najvýznamnejším subjektom v oblasti maloobchodných nehnuteľností v strednej a východnej Európe a podľa hodnotenia trhovej kapitalizácie patrí medzi top 10 realitných spoločností v kontinentálnej Európe. Na Slovensku mu patria štyri nákupné centrá – Aupark Košice, Aupark Žilina, Korzo Shopping Centrum, Aupark Piešťany a jedna administratívna budova – Aupark Košice Tower.

Fúzia bola schválená akcionármi oboch spoločností a nadobudla platnosť 11. júla 2017. V rámci zlúčenia obe spoločnosti ukončili svoju obchodnú činnosť na príslušných burzových trhoch. Konkrétne ide o JSE a Bucharest Stock Exchange, kde bola aktívna spoločnosť NEPI a o JSE a Stock Exchange of Mauritius, kde obchodovala spoločnosť Rockcastle. Od 12. júla 2017 spoločnosť NEPI Rockcastle začala svoju obchodnú činnosť na burzových trhoch JSE a Euronext Amsterdam pod novým kódom NRP s počiatočnou trhovou kapitalizáciou v hodnote 6,1 mld. EUR.
Spoločnosť sa zameriava na dominantné maloobchodné nehnuteľnosti na vysoko rastúcich trhoch strednej a východnej Európy, zatiaľ čo najvýznamnejšie postavenie má v Rumunsku (najväčší vlastník maloobchodných nehnuteľností), Poľsku (štvrtý najväčší), Slovensku (druhý najväčší), no zásadné postavenie má aj na trhoch v Chorvátsku, Českej republike a v Srbsku. Spoločnosť NEPI Rockcastle vlastní a spravuje 51 stálych aktív, situovaných najmä v šiestich krajinách strednej a východnej Európy s celkovou hodnotou približne 4 mld. EUR, a 6 ďalších aktív, ktoré sú vo fáze prípravy.

Spoločnosť má dvoch výkonných riaditeľov, ktorí budú zastávať spoločnú funkciu. Alex Morar a Spiro Noussis majú spolupracovať na integrácii spoločných manažérskych tímov. Alex Morar sa bude zameriavať predovšetkým na krajiny, ktoré predtým patrili pod spoločnosť NEPI (konkrétne Rumunsko, Slovensko, Chorvátsko a Srbsko) a Spiro Noussis na krajiny, ktoré boli kryté spoločnosťou Rockcastle (konkrétne Poľsko a Česká republika).

TS/red

About PNky.sk

Redakcia:
Martin Palkovič – zodpovedný redaktor
redakcia@pnky.sk

Inzercia:
inzercia@pnky.sk
Cenník inzercie

Vydavateľ:
HPA, s.r.o .
Bodona 768/48
92101 Piešťany
Slovenská republika
IČO: 47 465 972