Aktuality

Au-parkovanie spoplatnia

By 22. januára 201326 januára, 2013No Comments

Na voľné státie priamo v centre mesta môžu Piešťanci od februára zabudnúť. Aupark vstup na svoje parkovisko spoplatní sumou 50 centov.

[singlepic id=18602 w=520 h=340 float=center]

Podľa PR manažéra Mariána Murína ide o symbolickú cenu a „do desiatich minút od vjazdu budú môcť vodiči parkovisko opustiť zdarma.“ Inak bude musieť poplatok zaplatiť každý. Nechať auto na parkovisku bude možné ľubovoľne dlho.

Spoločnosť sa k tomuto kroku odhodlala, pretože parkovisko bolo v posledných mesiacoch preplnené. „Od 4. februára 2013 budeme situáciu regulovať a symbolicky ho spoplatníme,“ informoval M. Murín.

Návštevníci dostanú k dispozícii päť platobných automatov a platiť im umožnia aj na Informáciách. „Tam si môžu kúpiť aj zvýhodnené parkovacie karty, ktoré sa dajú potom dobíjať a v konečnom dôsledku znížiť cenu za parkovanie,“ uzavrel Marián Murín.

Dlhšie státie v Auparku sa vodičom aj napriek tomu oplatí. Na blízkom parkovisku na Nálepkovej zaplatia vodiči 50 centov za hodinu. Na neďalekej Rázusovej 50 centov za 30 minút a na ďalších uliciach v centre 50 centov/h. Bezplatné státie je iba na Teplickej. Je teda otázne, či týmto krokom Aupark zamedzí dlhodobnému parkovaniu ľudí pracujúcich v centre a tým preplnenému parkovisku.

Rampa je pri vjazde do Auparku od začiatku. Ešte v lete 2011 vedenie spoločnosti nad spoplatnením neuvažovalo.

Text a ilustr. foto: Martin Palkovič

REKLAMA

 

power joga

 

About

Redakcia:
Martin Palkovič – zodpovedný redaktor
redakcia@pnky.sk

Inzercia:
inzercia@pnky.sk
Cenník inzercie

Vydavateľ:
HPA, s.r.o .
Bodona 768/48
92101 Piešťany
Slovenská republika
IČO: 47 465 972