Spoločnosť Atlas Global, ktorá vlani zabezpečovala charterové lety pre cestovnú kanceláriu Happy Travel do  Antalye, skrachovala. Podľa vyjadrenia majiteľa kancelárie o potencionálnej hrozbe vedeli a preto mali paralelne rozbehnuté rokovania s inými dopravcami. V priebehu tohto týždňa má byť podpísaná zmluva s nový leteckým dopravcom.

„Krach Atlas Global sa letov z Piešťan nijako nedotkne. Cestovná kancelária, ktorá charterové lety z Piešťan využíva pre svojich dovolenkárov, má už dohodnutú náhradu,“ informoval Bohumil Klečák, riaditeľ Letiska Piešťany.

„Dopravcu si vyberáme každý rok. Mali sme signály, že Atlas Global má problémy, takže sme boli pripravení a rozbehli sme rokovania s ďalšími firmami. Do konca tohto týždňa podpíšeme zmluvu s novým dopravcom, ktorý akceptoval rovnaké letové dni ako sme mali vlani,“ hovorí Roman Berkes, majiteľ spoločnosti Happy Travel. 

Podľa slov Bohumila Klečáka vlani skrachovalo viac ako desať leteckých spoločností. Okrem Atlas Global, ktorá lietala na Slovensku do Piešťan, ale aj do Bratislavy, Popradu a Košíc, rovnaká vec postihla taktiež Air Italy. Tá mala lietať tento rok do Bratislavy. V minulom roku sa do problémov dostala aj cestovná kancelária Thomas Cook, ktorá patrila medzi najväčšie na svete. „Cestovné kancelárie, ale aj dopravcovia, či hotely sú poistené, takže ak sa aj niečo podobné stane, turistov to neohrozí,“ reagoval R. Berkes z Happy Travel, ktorý je zároveň prezidentom Slovenskej asociácie cestovných kancelárií a cestovných agentúr.

-th- 

About PNky.sk

Redakcia:
Martin Palkovič – zodpovedný redaktor
redakcia@pnky.sk

Inzercia:
inzercia@pnky.sk
Cenník inzercie

Vydavateľ:
HPA, s.r.o .
Bodona 768/48
92101 Piešťany
Slovenská republika
IČO: 47 465 972