Aktuality

Arcibiskupa Bezáka podporia koncertom a diskusiou

By 15. októbra 201216 októbra, 2012No Comments

Verejnosť stále stojí za odvolaným trnavským arcibiskupom Róbertom Bezákom. Už v nedeľu 21. októbra sa v Hlohovci v parku pri Vlastivednom múzeu uskutoční koncert spojený s verejnou diskusiou. Začiatok je o 14.00 h.

[singlepic id=36183 w=320 h=240 float=right]Pod veľkokapacitným stanom pre 500 ľudí zahrá skupina Janais. Na tému  „Spiritualita spoločenstva v Cirkvi a prínos Mons. Róberta Bezáka“ budú diskutovať František Mikloško, František Múčka, Andrej Škubla a Leopold Jablonský. Po prestávke s vystúpením skupiny Janais budú diskutujúci odpovedať na otázky z publika. Program ukončia modlitbou a požehnaním.

Podporovatelia Róberta Bezáka sa zhromaždeniach vyjadrujúcich mu dôveru zišli už niekoľkokrát. Hlasy za vysvetlenie dôvodov jeho odvolania neutíchajú ani po ukončení petície, ktorú podpísalo vyše 11 600 ľudí. V Českej republike vznikla web stránka na jeho podporu. Jej súčasťou je dopis Svätému otcovi, ktorý môže podpísať každý. Píše sa v ňom: „My, dolu podpísaní českí a slovenskí kresťania, otca arcibiskupa Bezáka vnímame ako dobrého pastiera, ktorý miluje Krista a Cirkev a má veľkú úctu i k Vám, nástupcovi sv. Petra. Dosvedčujeme, že dokáže slovom i príkladom podávať evanjelium dnešnému svetu. Inšpirácia jeho osobnosti nás vedie k prehĺbeniu našej lásky ku Kristovi a k Cirkvi. Preto táto láska nám pomáha prekonávať sklamanie z jeho odvolania, ktorému nerozumieme.“

Text: M. Palkovič Foto titulka: Martin Hesko

About

Redakcia:
Martin Palkovič – zodpovedný redaktor
redakcia@pnky.sk

Inzercia:
inzercia@pnky.sk
Cenník inzercie

Vydavateľ:
HPA, s.r.o .
Bodona 768/48
92101 Piešťany
Slovenská republika
IČO: 47 465 972