Aktuality

Archeologický tábor na Tematíne nie je pre každého

By 6. júna 2012No Comments

Občianske združenie sa Hrad Tematín pomáha zrúcanine blízko Piešťan netradičným spôsobom. Odvážnym dobrovoľníkom ponúka prácu v tvrdých podmienkach.

[singlepic id=29129 w=320 h=240 float=right]Organizátori letného archeologického tábora na Tematíne hľadajú odvážlivcov, ktorí chcú stráviť dva týždne medzi múrmi zrúcaného hradu a pričiniť sa na jeho obnove: „Ponúkame tvrdú prácu vysoko v horách, nedobudnutie nových poznatkov a zručností, prirodzené počasie, domáce jednlo, miesto v stane, dobrú partiu ľudí, dlhé diskusie pri ohni a pocit sebarealizácie.“

Chcú osloviť aj odvážlivcov, ktorých už nebaví práca v pohodlí kancelárie. Hľadajú dobrovoľníkov, ktorí pomôžu odkryť odkazy našich predkov a neboja sa bojových podmienok.

Každý, kto si to chce vyskúšať, môže poslať na adresu tematin@tamatin.eu svoj životopis a zamyslenie v čo verí, v čo dúfa a čo si myslí, že zahŕňa pojem osobnosť.

„Veľmi radi by sme boli, keby počas slnečného víkendu z  počtu približne 300 návštevníkov denne, by bolo pár ľudí ochotných sa čo i len na hodinku zapojiť. Bolo by to veľmi pekné a veríme, že aj oni by z hradu odchádzali s iným pocitom ako keď odchádzajú len s pozdravom,“ povedal Mojmír Choma z OZ Hrad Tematín v článku, ktorý sme uverejnili nedávno.

Pozrite sa ako ako prebiehajú opravy hradu Tematín:

[nggallery id=1539]

Text: MP Foto: tematin.eu

About

Redakcia:
Martin Palkovič – zodpovedný redaktor
redakcia@pnky.sk

Inzercia:
inzercia@pnky.sk
Cenník inzercie

Vydavateľ:
HPA, s.r.o .
Bodona 768/48
92101 Piešťany
Slovenská republika
IČO: 47 465 972