Od začiatku roka si dopravné nehody vyžiadali 15 životov, len v apríli zomrelo na cestách Trnavského kraja deväť ľudí. Podľa polície sú hlavnými príčinami nerešpektovanie predpisov, nepozornosť a nesprávny spôsob jazdy.

V piatok na diaľnici neďaleko Maduníc prišiel o život 57-ročný motocyklista, ktorý z dosiaľ nezistených príčin spadol a narazil do zvodidiel. V pondelok medzi Mokrým Hájom a Skalicou zahynul o tri roky starší muž. Z cesty vyšiel počas jazdy dolu kopcom a v dôsledku pádu utrpel zranenia, ktorým po niekoľkých hodinách podľahol.

„Od začiatku roka zomrelo na cestách Trnavského kraja 15 ľudí. Len za mesiac apríl ich bolo usmrtených 9! Napriek výrazne zníženému počtu vozidiel na cestách, kedy by sme očakávali, že tento vývin bude priaznivejší, je to o 6 mŕtvych od začiatku roka viac, ako vlani,“ informuje Krajské riaditeľstvo Policajného zboru Trnava s tým, že išlo o piatich chodcov, troch cyklistov, jedného motocyklistu, piatich vodičov a jedného spolujazdca.

K príčinám dopravných nehôd patrí nerešpektovanie dopravných predpisov, nepozornosť, nesústredenosť a nesprávny spôsob jazdy.

Zdroj: KR PZ Trnava

About PNKYSK

Redakcia:
Martin Palkovič – zodpovedný redaktor
redakcia@pnky.sk

Inzercia:
inzercia@pnky.sk
Cenník inzercie

Vydavateľ:
HPA, s.r.o .
Bodona 768/48
92101 Piešťany
Slovenská republika
IČO: 47 465 972