Bezplatné testovanie na ochorenie Coivd-19 antigénovým testom môžu záujemcovia absolvovať na odbernom mieste pri Národnom ústave reumatických chorôb na Nábreží I. Krasku 4 v Piešťanoch. Otvorené je zatiaľ počas pracovných dní od pondelka 9. novembra od 10,00 do 13,00 hod. až do odvolania. Prednostne budú vybavení pacienti, ktorí prichádzajú na hospitalizáciu do NÚRCHu.

Vonkajšie odberné miesto pred Národným ústavom reumatických chorôb na piešťanskom nábreží Váhu funguje od pondelka 9. novembra, zatiaľ počas pracovných dní od 10-tej do 13-tej hodiny.

Záujemcovia o test čakajú na chodníku pred budovou. Zaregistrujú sa pri okienku v označenom mobilnom kontajneri, a potom sa presunú k odberovému tímu. Z druhej strany kontajnera sa nachádza i výdajné miesto certifikátov s oddelenou plochou pre otestovaných.

Pacienti, ktorí budú prijatí na hospitalizáciu do Národného ústavu reumatických chorôb, sa môžu prihlásiť priamo v okienku na registráciu a nečakať v rade. Ak majú negatívny výsledok z predchádzajúceho celoplošného testovania alebo PCR testu, nemusia túto procedúru opätovne absolvovať.

Odber i testovanie vykonáva deväťčlenný tím zdravotníkov a administratívnych pracovníkov z NÚRCHu. V prvý deň otvorenia otestovali dve stovky záujemcov, z ktorých boli pozitívni traja. Počas druhého dňa prišlo viac ako dvestodvadsať ľudí, s pozitívnym výsledkom odchádzali siedmi.

Zdravotníci žiadajú všetkých, ktorí prichádzajú na testovanie, aby dodržiavali potrebné rozostupy a akceptovali pokyny realizačného tímu a zbytočne sa nevystavovali ohrozeniu zdravia.

Text a foto: Tlačová správa NÚRCH

About PNKYSK

Redakcia:
Martin Palkovič – zodpovedný redaktor
redakcia@pnky.sk

Inzercia:
inzercia@pnky.sk
Cenník inzercie

Vydavateľ:
HPA, s.r.o .
Bodona 768/48
92101 Piešťany
Slovenská republika
IČO: 47 465 972