Predsedovia parlamentov Vyšehradskej štvorky a štátov Beneluxu sa stretli v piešťanských kúpeľoch. Na Slovensko ich pozval Andrej Danko. V nedeľu sa stihli pozrieť na sochu Barlolámača. V pondelok dopoludnia ich čakalo intenzívne rokovanie o budúcnosti Európskej únie.

Účastníkov stretnutia privítal v nedeľu 24. marca podvečer predseda NR SR Andrej Danko a primátor Piešťan Peter Jančovi. Hostia si spravili spoločnú fotografiu pred hotelom Thermia Palace, kde boli oficiálne delegácie ubytované.  V sprievode primátora sa potom prešli po Kolonádovom moste,  ochutnali piešťanskú termálnu vodu a prezreli si bahnisko v Irme.

V pondelok predseda parlamentu Andrej Danko najskôr stretol na bilaterálnom rokovaní s vedúcimi delegácií štátov Beneluxu. Nasledovalo rokovanie v Kongresovom centre SLKP, kde hlavnou témou bola Budúcnosť Európskej únie.

Stretnutia sa zúčastnili v rámci poľskej delegácie Marek Kuchciński – predseda Sejmu, Stanisław Karczewski – predseda Senátu a Michał Sewerinski – podpredseda Senátu. Českú republiku zastupovali Radek Vondráček – predseda Poslaneckej snemovne a Milan Štěch – podpredseda Senátu. Z Maďarska pricestoval László Kövér – predseda Národného zhromaždenia. Ďalšími hosťami boli Gusty Graas – prezident Parlamentu Beneluxu, Siegried Bracke – predseda Snemovne reprezentantov Belgicka a senátorka Annemie Maas. Z Luxemborska pricestoval Claude Wisseler – podpredseda Snemovne reprezentantov a Holandsko reprezentovali Joris Backer – podpredseda Senátu a Hayke Veldman – predseda Výboru pre EÚ, Snemovňa reprezentantov.


Začiatkom leta sa v Piešťanoch má uskutočniť ďalšie medzinárodné rokovanie. V kúpeľoch by sa mali stretnúť ministri spravodlivosti V4, Slovinska a Chorvátska.

Foto: Mesto Piešťany – M. Palkovič a D. Moretová, -th-

About PNky.sk

Redakcia:
Martin Palkovič – zodpovedný redaktor
redakcia@pnky.sk

Inzercia:
inzercia@pnky.sk
Cenník inzercie

Vydavateľ:
HPA, s.r.o .
Bodona 768/48
92101 Piešťany
Slovenská republika
IČO: 47 465 972