Americký veľvyslanec strávil deň v Piešťanoch

Americký veľvyslanec strávil deň v Piešťanoch

18. apríla 2019 Off Od PNky.sk

Veľvyslanec Adam Sterling a primátor Peter Jančovič počas stretnutia ne mestskom úrade

Do Piešťan zavítal v utorok 16. apríla veľvyslanec Spojených štátov amerických na Slovensku Adam Sterling. Stretol sa so školákmi, primátorom, zástupcami tretieho sektora i priaznivcami džezu.

Na úvod svojej prvej návštevy Piešťan sa veľvyslanec stretol so študentami Gymnázia Pierra de Coubertina.  Potom zavítal na radnicu, kde ho prijal primátor Peter Jančovič, zástupca primátora Michal Bezák a prednostka MsÚ Denisa Bartošová.

Podľa informácií od hovorkyne samosprávy  sa v príjemnej atmosfére hovorilo o plánoch na rozvoj mesta a jeho turistického potenciálu. „Primátor veľvyslanca okrem iného informoval o rekonštrukcii Kolonádového mosta, revitalizácii mestského parku, o svojich plánoch v oblasti ochrany životného prostredia, ale debata sa preniesla napríklad aj na osobnosti z Piešťan známe v USA,“ dodala D. Moretová.

Program A. Sterlinga pokračoval prehliadkou Kúpeľného ostrova a obedom v kúpeľoch. Potom sa prešiel mestom s členmi Piešťanského okruhu. Hovorili o niektorých problémoch mesta, ale aj o viacerých projektoch občianskeho sektoru. „Rozprávali sme sa najmä o činorodých ľuďoch v Piešťanoch, ktorí v tomto meste ostali alebo sa vrátili zo zahraničia,“ informoval Piešťanský okruh na svojej facebookovej stránke. 

Na záver dňa v Piešťanoch sa veľvyslanec stretol s organizátormi džezových podujatí v Piešťanoch.

-th- Zdroj: www.piestany.sk Foto: www.piestany.sk/M. Palkovič