Za posledný týždeň si sadlo za volant auta v Trnavskom kraji celkom 26 opitých účastníkov cestnej premávky – 15 bolo vodičov motorových vozidiel a 11 cyklistov, ôsmim z nich z nich namerali policajti za volantom viac ako 1 promile, čím sa dopustili prečinu ohrozenia pod vplyvom návykovej látky.

Osobnú skúsenosť s alkoholom za volantom má už aj 35-ročná žena z okresu Hlohovec, ktorá išla opitá v nedeľu poobede na aute Mercedes Benz.

S autom prechádzala cez m. č. Šulekovo, keď prešla bez príčiny do protismeru a narazila do oprotiidúceho auta Seat Leon. Po nehode jej policajti namerali v dychu 1,71 promile.

„Pri lustrácii navyše zistili, že za volant auta si sadla aj napriek tomu, že mala odobratý vodičský preukaz. Policajti ju po nehode obmedzili na osobnej slobode a Mikuláša strávila v policajnej cele. O jej vine a treste bude rozhodovať súd v tzv. super rýchlom konaní,“ informovala Mária Linkešová, hovorkyňa Krajského riaditeľstva Policajného zboru v Trnave.

O pár hodín neskôr v obci Borský Mikuláš zastavila policajná hliadka 58-ročného miestneho muža. Za volantom auta mu namerali 1,20 mg/l alkoholu v dychu, čo sú presne 2,5 promile. Po dychovej skúške zostalo mužovi náhle zle a nakoniec skončil v starostlivosti lekárov.

„Obaja sú podozriví z trestného činu ohrozenia pod vplyvom návykovej látky, za čom im môže hroziť trest odňatia slobody až na jeden rok a zákaz činnosti viesť motorové vozidlá,“ dodala hovorkyňa.

Zdroj: KR PZ v Trnave

About PNKYSK

Redakcia:
Martin Palkovič – zodpovedný redaktor
redakcia@pnky.sk

Inzercia:
inzercia@pnky.sk
Cenník inzercie

Vydavateľ:
HPA, s.r.o .
Bodona 768/48
92101 Piešťany
Slovenská republika
IČO: 47 465 972