Parný vlak Albatros mal na svojej ceste z Bratislavy do Košíc v piatok 25. apríla zastávku aj v Piešťanoch. Pri tejto príležitosti sa na železničnej stanici zišli asi tri desiatky zvedavcov. Deti si najskôr zakrývali uši z pišťania bŕzd pri príchode a potom im žiarili oči radosťou z netradičného zážitku.

_MG_4293

REKLAMA

Parný rušeň 498.104 Albatros sa vydal na cestu naprieč Slovenskom, aby sa zúčastnil víkendovej Rušňoparády v Košiciach. Vrámci tejto akcie sa východe Slovenska konala aj oslava 130 výročia unikátnej lokomotívy Katka, ktorá 24. apríla ožila prvýkrát po zimnom spánku. Katka je najstaršou funkčnou parnou lokomotívou na Slovensku.

Na dlhú cestu do Košíc dostali strojvodcovia Albatrosu posilu v podobe piešťanských oblátok od Petra Veverku z OZ Čango, ktoré sa snaží o zachovanie a udržanie železničnej trate Piešťany Vrbové. Práve vďaka tomuto združeniu sa aj tento rok uskutoční augustová jazda motorového vláčika a septembrové Majstrovstvá Slovenska v jazde na pákových drezínach.

[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=fCOvoQjZBD8&feature=share&list=UUoWUUC7__EcwaPvLY0kLPGg[/youtube] [youtube]https://www.youtube.com/watch?v=KDJnE7Hr2hQ[/youtube]

Text a foto: ht, Video: ht, Martin Miklovič

About PNky.sk

Redakcia:
Martin Palkovič – zodpovedný redaktor
redakcia@pnky.sk

Inzercia:
inzercia@pnky.sk
Cenník inzercie

Vydavateľ:
HPA, s.r.o .
Bodona 768/48
92101 Piešťany
Slovenská republika
IČO: 47 465 972