Aktuality

Aktivity Centra pomoci človeku sú pestré

By 21. mája 2013No Comments

Trnavská arcidiecézna charita a jej Centrum pomoci človeku Piešťany spolu s Materským centrom Úsmev z Piešťan v spolupráci s reštauráciou Pizza Mizza pripravili projekt zameraný na rozvoj detskej tvorivosti, nápaditosti a kreativity s názvom Detské dielničky.

[singlepic id=42978 w=520 h=340 float=center]

 

Každú nedeľu v čase od 15.00 h do 17.00 h sa Detské dielničky konajú v pizzérii v nákupnom centre Aupark. Detičky si môžu upiecť pizza koláčiky rozličných tvarov, maľovať, vystrihovať, tvoriť s rodičmi alebo samé. Ich zručnosť podporujú animátorky z Materského centra Úsmev. Trnavská arcidiecézna charita poskytuje najmä materiál pre maľovanie. Príďte aj vy so svojimi deťmi posedieť si, oddýchnuť a deťom umožniť prežiť kreatívne popoludnie.

Zároveň na mieste nájdete informácie o činnosti Centra pomoci človeku v Piešťanoch ako aj o činnosti Materského centra Úsmev. Centrum pomoci človeku Piešťany je otvorené pre verejnosť každý pondelok a každú stredu, od 9.00 do 15.00 h na Kukučínovej 21 (druhé poschodie). Poskytujeme sociálne poradenstvo pre všetkých, ktorí si už sami nevedia pomôcť alebo nevedia, na koho sa o pomoc obrátiť. Pracuje aj s bezdomovcami, s chudobnými jednotlivcami i rodinami, sociálne znevýhodnenými občanmi Piešťan aj okolitých obcí. Poskytujeme šatstvo, suché potraviny, pomôžeme sprostredkovať ubytovanie, lekárske vyšetrenia, pomoc pri vybavovaní na úradoch, sprevádzame klientov na úrady, na súdy, k lekárom, alebo celou ich situáciou.

„V súčasnosti rozbiehame spoluprácu so združením Pomoc ohrozenému dieťaťu, v rámci ktorej sa budeme zameriavať na nízkoprahové služby pre deti a rodinu na sídlisku Adama Trajana. O týchto službách budeme verejnosť informovať čo najskôr. Taktiež sme v aktívnom kontakte so združením Otvorená náruč, ktoré sa zaoberá problematikou domáceho násilia. A v rámci spolupráce s Materským centrom Úsmev budeme súčasťou realizácie projektu Prechádzka rozprávkovým parkom 8. júna 2013,“ informovala Zuzana Ryšková z Trnavskej arcidiecézy a dodala: „Veríme, že naše služby prinesú pomoc a pokoj do života nie len občanom Piešťan, ale aj okolitých obcí. Sme otvorení aj darcom, môžete prispieť napríklad suchými potravinami, stravnými lístkami, kancelárskymi potrebami, oblečením, ponukou voľných pracovných miest pre našich klientov, ponukou dobrovoľníckej práce alebo záujmom o vykonávanie praxe v našom centre.“ (inf)

About

Redakcia:
Martin Palkovič – zodpovedný redaktor
redakcia@pnky.sk

Inzercia:
inzercia@pnky.sk
Cenník inzercie

Vydavateľ:
HPA, s.r.o .
Bodona 768/48
92101 Piešťany
Slovenská republika
IČO: 47 465 972