Connect with us

Aktuality

Ako parkujeme? Viac ohľaduplnosti by u mnohých nezaškodilo

Published

on

Minulý piatok 24. júla viacerých ľudí na parkovisku pred Kauflandom rozčúlil vodič auta, ktorý zaparkoval na viac ako pol hodinu na prechode pre chodcov. Nepomohla výzva cez rozhlas, aby auto preparkoval, asi ju nepočul. Udalosť sa skončila aspoň ospravedlnením a odôvodnením, že si nevšimol kde parkuje. Nech už boli dôvody akékoľvek, trochu ohľaduplnosti by nezaškodilo.
Photo0011-1

„Posielam vám foto jedného „ohľaduplného“ šoféra, ktorý blokoval prechod pre chodcov viac ako pol hodiny pred Kauflandom 24.7.2015. Nemal ani preukaz „vozíčkara“, čo by som asi akceptovala, aj keď Kaufland prereorganizoval parkovisko a vyhradené parkovacie miesta pre hendikepovaných sú momentálne priamo pred vstupom do predajne,“ napísala nám naša čitateľka.

„Nedalo sa prejsť kočíkom, s nákupným vozíkom ani peším. Aj ho vyhlasovali v predajni, ale tam sa nedostavil. Keď prišiel k autu, strašne sa čudoval, že má zdvihnuté stierače, keď som sa ho opýtala, či mu nevadí, že stojí na prechode pre chodcov, povedal len toľko, že si to nevšimol, a dokonca sa ospravedlnil. Nebol agresívny. Podľa mňa bol si vedomý toho ako zaparkoval, len asi netušil, že to bude niekto riešiť. Nie je sám v Piešťanoch, kto parkuje viac ako neohľaduplne, len naša polícia aj prejde okolo takýchto áut a nerieši to, a pritom nielen, že parkujú na vyhradených miestach, ale parkujú aj tak, že bránia vo výhľade najmä ak sa chcete dostať z vedľajšej cesta na hlavnú,“ dodáva čitateľka.

Advertisement
Hello GPT

Na záver malá výzva smerom k vodičom, ale nielen k nim, pretože to platí vo všetkých oblastiach života: „Skúsme byť voči iným ohľaduplní, veď nie sme na svete sami.“

-red-

Advertisement
Hello GPT
Advertisement
Hello GPT
Pokračovať v čítaní
Advertisement Hello GPT

Populárne články