Diskusia s názvom Piešťanské letisko a jeho vyhliadky do budúcna sa uskutoční vo štvrtok 18. mája o 18:30 h v klube Žiwell. Téma letiska bola horúca najmä v závere minulého roka, keď malo valné zhromaždenie na stole návrh na likvidáciu spoločnosti. Napokon sa tak nestalo, pričom rozhodnutie ako ďalej, by malo padnúť na konci mája.

Rokovania s investormi, ktorí sa na sklonku minulého roka objavili, nepriniesli zatiaľ podľa zverejnených informácií žiadne reálne návrhy na dohody. Predseda predstavenstva Tibor Mikuš hovoril nedávno o vyčerpaných zázrakoch. Mesto Piešťany si dalo vypracovať posudky ohľadom letiska u firmy špecializujúcej sa na reštrukturalizačné a insolvenčné procesy. Ich výsledky zatiaľ prezentované neboli. Medzičasom sa k nevyplateným odmenám dostal aj jeden z exmanažérov letiska.

V rámci diskusie, ktorú organizuje Občiansko-demokratická mládež by sa malo hovoriť najmä o tom, aký zmysel má letisko do budúcna. Či sa do neho oplatí investovať, alebo je len zbytočným bremenom. 

Účasť zatiaľ prisľúbili poslanec NRSR Jozef Viskupič, poslanec mestského zastupiteľstva Tomáš Hudcovič a Ján Jendroľ štatutár Aviatického klubu S/Ldr Otta Smika, DFC. Organizátori oslovili aj ďalších účastníkov, ktorí však pozvanie zatiaľ nepotvrdili.

-red-

About PNky.sk

Redakcia:
Martin Palkovič – zodpovedný redaktor
redakcia@pnky.sk

Inzercia:
inzercia@pnky.sk
Cenník inzercie

Vydavateľ:
HPA, s.r.o .
Bodona 768/48
92101 Piešťany
Slovenská republika
IČO: 47 465 972