Aktuality

Aj Piešťanci sa chystajú na Pochod za život, môžete sa ešte pridať

By 19. septembra 2013No Comments

Národný pochod za život sa uskutoční v nedeľu 22. septembra v Košiciach. Jeho cieľom  je na celoslovenskej úrovni a verejným spôsobom vyjadriť túžbu po spoločenskej zmene, ktorá by sa prejavila v ochrane života každého človeka od počatia po prirodzenú smrť vo všetkých oblastiach života.

wTH_20120610_2220

Národný pochod za život je celoslovenské stretnutie ľudí, ktorí sú presvedčení, že život každého človeka by mal byť bezpodmienečne chránený počas celej jeho dĺžky a mala by byť rešpektovaná jeho ľudská dôstojnosť. Rovnako by mala byť chránená a podporovaná rodina založená manželstvom muža a ženy, pretože v rodine sa vytvárajú ideálne podmienky na vznik a rozvoj života každého človeka.

Organizátori na čele s Konferenciou biskupov Slovenska a účastníci  chcú pochodom vyjadriť požiadavky, aby zákon chránil ľudský život od počatia po prirodzenú smrť, aby chránil a podporoval rodinu založenú manželstvom muža a ženy a aby chránil rodičovské práva na výchovu detí.

Na pochod sa chystajú aj Piešťanci a ľudia z okolia. Veriaci z piešťanskej farnosti sv. Cyrila a Metoda  a farnosti Madunice plánujú cestu autobusom v noci zo soboty na nedeľu. Autobus pôjde o polnoci z parkoviska na Nálepkovej ulici.  „Dopoludnia sa chceme zúčastniť svätej omše. Vo všetkých košických kostoloch budú sláviť bohoslužby s pro-life úmyslami  katolícki biskupi spolu s miestnymi veriacimi ako aj s pútnikmi. Tesne popoludní je naplánovaný koncert skupiny Komajota. Samotný pochod začína o pol tretej. Ak by mal niekto ešte záujem pridať sa, máme zopár miest voľných. Cena cestovného je osemnásť eur,“ informovala Katarína Dibdiaková za piešťanských organizátorov. Prihlásiť sa môžete do piatku 20. septembra  u K. Dibdiakovej na čísle 0907 885 010 alebo priamo na farskom úrada Cyrila a Metoda v Piešťanoch.

Autor: inf Ilustračné foto: ht

REKLAMA

KonverzacneKurzyNovyIJAV-400x300

About PNky.sk

Redakcia:
Martin Palkovič – zodpovedný redaktor
redakcia@pnky.sk

Inzercia:
inzercia@pnky.sk
Cenník inzercie

Vydavateľ:
HPA, s.r.o .
Bodona 768/48
92101 Piešťany
Slovenská republika
IČO: 47 465 972