Aktuality

78-ročná Eva má aj tento rok nahradiť chýbajúce kúpalisko

By 3. mája 20124 mája, 2012No Comments

Príprava legendárnej Evy na ďalšiu sezónu je v plnom prúde. Členovia Klubu vodného póla Kúpele Piešťany už začali so základnými opravami vonkajšieho bazéna. Dotáciu z mestského rozpočtu zatiaľ nemajú istú.

[singlepic id=14169 w=320 h=240 float=right]Jej schválenie nie je ani na programe mestského zastupiteľstva, ktoré sa uskutoční dnes, 3. mája. O tom, či ju vodnopólisti naozaj získajú, rozhodnú mestskí poslanci pravdepodobne až v júni. Vlani dostal klub od mesta 49-tisíc eur a vyše 2-tisíc vrátil. V tomto roku žiadajú vodnopólisti 42-tisíc, ale v mestskom rozpočte je pre oblasť Podpora regionálneho rozvoja a zamestnanosti vyhradených iba 35-tisíc eur.

Napriek tomu sa v uplynulých dňoch začali brigády, na ktorých členovia klubu vyčistili a natreli vonkajší bazén. S niektorými prácami im pomáhali aj zamestnanci Slovenských liečebných kúpeľov Piešťany, vlastníka celého objektu.

Prevádzkovatelia na tento rok chystajú aj novinku – detský bazén, ktorý má prilákať viac návštevníkov. Vstupné by pritom malo zostať rovnaké ako vlani. Dátum otvorenia pre verejnosť bude závisieť od počasia. Minulý rok sa na Eve začala sezóna 1. júna a trvala do konca septembra.

Vonkajší bazén bol pritom celodenne vyťažený. Od rána začali tréningy plaveckých klubov, ale aj škôl a záujemcov o zdokonalenie v plávaní. Potom dostala priestor verejnosť a večer sa tam opäť vrátili športovci.

Medzi prvými návštevníkmi Evy boli 1. júna 2011 najmä seniori. Pozrite sa aké z toho mali pocity:

[youtube width=“522″ height=“316″]http://www.youtube.com/watch?v=ggePmKDhBek[/youtube]

Text, foto a video: Martin Palkovič

About

Redakcia:
Martin Palkovič – zodpovedný redaktor
redakcia@pnky.sk

Inzercia:
inzercia@pnky.sk
Cenník inzercie

Vydavateľ:
HPA, s.r.o .
Bodona 768/48
92101 Piešťany
Slovenská republika
IČO: 47 465 972