Po dokončení ďalšieho úseku Vážskej cyklomagistrály budú môcť cyklisti bezpečne prejsť z Piešťan až do Trenčína. Náklady na projekt sú 4,3 mil. eur.

Trenčiansky samosprávny kraj, ktorý získal finančné prostriedky na výstavbu cesty pre cyklistov z Integrovaného regionálneho operačného programu, odovzdá stavenisko spoločnosti Strabag v utorok 2. júna. Po novom úseku Vážskej cyklomagistrály by sa mali prví cyklisti previesť začiatkom budúceho roka.

Zhotoviteľ sa v zmluve o dielo zaviazal vybudovať cyklotrasu do 210 dní odo dňa odovzdania staveniska. Celkové oprávnené výdavky tohto cyklistického diela sú vo výške viac ako 4,3 milióna eur,“ povedal trenčiansky župan Jaroslav Baška. Spoluúčasť župy predstavuje 5%.

Úsek má dĺžku 21 km, jeho súčasťou budú tri odpočívadlá s prístreškom a mobiliárom. Ide o pokračovanie ceste pre cyklistov spájajúcej Hornú Stredu s Novým Mestom nad Váhom, ktorá slúži už dva roky.

Úsek medzi Piešťanmi a Hornou Stredou plánuje opraviť Trnavský samosprávy kraj, ktorý vlani oznámil zámer rozšíriť Vážsku cyklomagistrálu až po Šulekovo.

Zdroj: tsk.sk

About PNKYSK

Redakcia:
Martin Palkovič – zodpovedný redaktor
redakcia@pnky.sk

Inzercia:
inzercia@pnky.sk
Cenník inzercie

Vydavateľ:
HPA, s.r.o .
Bodona 768/48
92101 Piešťany
Slovenská republika
IČO: 47 465 972