Zástupcovia mesta Hlohovec na poslednom zasadnutí krízového štábu 22. mája 2020 prijali definitívne rozhodnutie, týkajúce sa tradičného Michalského jarmoku. 27. ročník tohto podujatia sa v septembri 2020 neuskutoční.

Dôvodom je medializovaná informácia, podľa ktorej sa predpokladá, že hromadné podujatia nad 1 000 účastníkov nebude možné z preventívnych dôvodov organizovať až do konca roka. Pre organizátorov takýchto podujatí je to jasný signál. Reagoval aj Hlohovec a prerušil všetky prípravy na jarmok, ktoré začali už koncom januára.

Prípravný tím sa od začiatku roka zaoberal novinkami a zmenami v organizácii jarmoku, predajcovia už vo veľkom zasielali prihlášky so žiadosťami o pridelenie trhového miesta a začínal sa rysovať už aj samotný program.

„Rozsah a charakter takéhoto podujatia, ktoré ročne navštevujú tisícky ľudí, si vyžaduje dlhodobú, niekoľkomesačnú prípravu a neumožňuje nám vyčkávať ďalšie týždne. Aj preto sme sa rozhodli reagovať na zverejnené informácie a jarmok tento rok neorganizovať. Záleží nám na tom, aby všetci, ktorých sa konanie jarmoku týka, neboli naďalej v neistote. Mrzí nás to. Vzhľadom na to, že pre nás je prvoradá bezpečnosť a ochrana zdravia Hlohovčanov a návštevníkov jarmoku, v súvislosti s pandémiou koronavírusu, ktorej vývoj a naň nadväzujúce opatrenia nevieme predpokladať, stavili sme na zodpovedný prístup a veríme, že verejnosť príjme toto rozhodnutie s pochopením,“ uviedol prednosta mestského úradu Tomáš Borovský.

Organizáciu jarmokov v roku 2020 z rovnakých dôvodov zrušili už aj iné slovenské mestá.

Zdroj: Tlačová správa – Mesto Hlohovec Foto: FB/Mesto Hlohovec/Adulinka Photography

About PNKYSK

Redakcia:
Martin Palkovič – zodpovedný redaktor
redakcia@pnky.sk

Inzercia:
inzercia@pnky.sk
Cenník inzercie

Vydavateľ:
HPA, s.r.o .
Bodona 768/48
92101 Piešťany
Slovenská republika
IČO: 47 465 972