Trnavská župa už otestovala zamestnancov a klientov župných zariadení sociálnych služieb na ochorenie COVID-19. Všetky výsledky boli negatívne. Spolu bolo otestovaných 1 048 zamestnancov a 1 484 klientov. Testy nechala vo svojich zariadeniach urobiť aj piešťanská radnica.

Klienti zariadení sociálnych služieb boli testovaní prostredníctvom rýchlotestov, ktoré župe poskytla Správa štátnych hmotných rezerv SR. Pri výsledkoch, kde boli testy pozitívne na výskyt protilátok, bol následne vykonaný tzv. PCR test. Všetky výsledky aj kontrolných testovaní boli negatívne.

Zamestnanci zariadení sociálnych služieb boli testovaní v spolupráci so spoločnosťou Medirex, a to prostredníctvom PCR testov.

„Trnavská župa už začiatkom marca prijala, vo všetkých svojich sociálnych zariadeniach, prísne hygienické a epidemiologické opatrenia. Boli zakázané akékoľvek návštevy. Zaviedlo sa bezkontaktné zásobovanie DSS tak, aby sa zamedzilo zbytočnému kontaktu zamestnancov s externými dodávateľmi. Rovnako župa nečakala na štát, ale v rámci svojich obmedzených možností, zabezpečila zamestnancom nevyhnutné ochranné pomôcky,“ povedal predseda Trnavského samosprávneho kraja Jozef Viskupič.

„Aj v našich sociálnych zariadeniach sa samozrejme robili testy, ale až v sobotu sme dostali posledné pípnutie SMS o negatívnom výsledku,“ povedal hovorca piešťanskej radnice Martin Ričány. Testovanie prebehlo v Zariadení pre seniorov Vila Juliana, Zariadení opatrovateľskej starostlivosti Kalinčiakova a v Zariadení opatrovateľskej starostlivosti Lumen. „Vo všetkých sú výsledky negatívne,“ dodal hovorca s tým, že testy ešte čakajú zamestnancov a klientov v Zariadení sociálnych služieb Domum. O výsledkoch bude radnica informovať v najbližších dňoch.

Text: Martin Palkovič Zdroj: Tlačová správa TTSK

About PNKYSK

Redakcia:
Martin Palkovič – zodpovedný redaktor
redakcia@pnky.sk

Inzercia:
inzercia@pnky.sk
Cenník inzercie

Vydavateľ:
HPA, s.r.o .
Bodona 768/48
92101 Piešťany
Slovenská republika
IČO: 47 465 972