Connect with us

Ako vybaviť

Ako vybaviť: Súpisné a orientačné číslo domu

Published

on

Číslovanie stavieb upravuje Vyhláška Ministerstva vnútra SR č. 31/2003 Z. z. K určeniu súpisného a orientačného čísla je potrebné vyplniť žiadosť adresovanú mestskému úradu. Za vybavenie si radnica poplatok neúčtuje.

[singlepic id=38996 w=520 h=340 float=center]

 

Tabuľku so štvormiestnym súpisným číslom obstaráva na vlastné náklady Mesto Piešťany. Tabuľku s orientačným číslom hradí stavebník. Taktiež zabezpečuje ich pripevnenie na budovu. Okrem Žiadosti o určenie súpisného a orientačného čísla treba na klientské centrum mestského úradu priniesť aj kolaudačné rozhodnutie, doklad o preukázaní vlastníctva pozemku a geometrický plán.

Tabuľky so súpisným číslom majú biely podklad a čierne písmo, orientačné čísla sú odlíšené červenou. Podľa Zuzany Šiškovej z mestského úradu nie je v príslušnom zákone uvedené, že musia byť použíté iba bežné smaltové tabuľky: „Občania si dávajú zhotoviť aj iné druhy tabuliek ako sú naše, jedná sa skôr o okrasné čísla, nakoľko sa boja, že si poškodia fasády nových domov.“

Je však dôležité umiestniť súpisné a orientačné čísla vedľa seba tak, aby boli z ulice dobre viditeľné a nepôsobili rušivo na vzhľad budovy.

Text a ilustr. foto: MP

Continue Reading

Ako vybaviť

Ako vybaviť: voličský preukaz

Published

on

By

Ak sa nebudete v deň volieb zdržiavať v mieste svojho trvalého bydliska a chcete využiť svoje právo voliť, (viac…)

Continue Reading

Ako vybaviť

Ako vybaviť: úľavu od poplatku za odpad

Published

on

By

Oslobodenie alebo úľavu od poplatku za komunálny odpad majú rôzne skupiny obyvateľov. Musia si však uplatniť do 31. januára (viac…)

Continue Reading

Ako vybaviť

Ako vybaviť: voľba poštou zo zahraničia

Published

on

By

Už o dva mesiace nás čakajú predčasné parlamentné voľby. Pravidlá pre ľudí, ktorí nebudú 10. marca na Slovensku (viac…)

Continue Reading

Reklama

Populárne články