Connect with us

Ako vybaviť

Ako vybaviť: parkovacie miesto pre ZŤP

Published

on

Od 1. januára 2012 platia nové zásady pri vybavovaní parkovacích miest pre zdravotne ťažko postihnutých.

[singlepic id=23762 w=320 h=240 float=left]Poslanci ich schválili v decembri, pretože radnica chcela regulovať počet takýchto miest najmä na sídliskách. „Napríklad na sídlisku Adam Trajan miesta pre ZŤP zaberajú 4 percentá z celkovej kapacity parkovacích miest,“ povedala na zastupiteľstve Beáta Palkechová z odboru dopravy mestského úradu. Nové zásady podľa jej slov sprísňujú podmienky, za akých je možné vyhradiť takéto miesto pre osobný automobil.

Po novom musí žiadateľ vyplniť formulár, ktorý dostane v klientskom centre MsÚ. Potom ho spolu s povinnými prílohami doručí na mestský úrad. Základou podmienkou, ktorú musí spĺňať je trvalý pobyt v lokalite, kde žiada o vydanie povolenia na parkovacie miesto. Ďalej musí mať preukaz osoby s ťažkým zdravotným postihnutím alebo preukaz osoby s ťažkým zdravotným postihnutím so sprievodcom, parkovací preukaz, posudok úradu práce, ktorý potvrdzuje odkázanosť na individuálnu prepravu. Žiadateľ musí mať vodičský preukaz a zároveň byť vlastníkom alebo spoluvlastníkom vozidla a nepodnikať s ním, nesmie však vlastniť garáž. Za rovnakých podmienok o vyhradenie parkovacieho miesta žiadajú aj príbuzní zdravotne ťažko postihnutých detí.

Finančné náklady na označenie a zrušenie vyhradeného parkovacieho miesta znáša žiadateľ. Povolenie na vyhradenie miesta radnica vydáva na 1 rok, ale môže ho vydať aj opätovne.

Vybavuje MsÚ Piešťany, Námestie SNP č. 3 – Referát územnej správy – úsek dopravy. Kontakt: tel. č.: 033/77 65 472 e-mail: beata.palkechova@piestany.sk, alena.batkova@piestany.sk.

Zdroj: www.piestany.sk Foto: M. Palkovič

Continue Reading

Ako vybaviť

Ako vybaviť: Súpisné a orientačné číslo domu

Published

on

By

Číslovanie stavieb upravuje Vyhláška Ministerstva vnútra SR č. 31/2003 Z. z. K určeniu súpisného a (viac…)

Continue Reading

Ako vybaviť

Ako vybaviť: voličský preukaz

Published

on

By

Ak sa nebudete v deň volieb zdržiavať v mieste svojho trvalého bydliska a chcete využiť svoje právo voliť, (viac…)

Continue Reading

Ako vybaviť

Ako vybaviť: úľavu od poplatku za odpad

Published

on

By

Oslobodenie alebo úľavu od poplatku za komunálny odpad majú rôzne skupiny obyvateľov. Musia si však uplatniť do 31. januára (viac…)

Continue Reading

Reklama

Populárne články