Ako vybaviť

Ako vybaviť: parkovacie miesto pre ZŤP

By 29. decembra 2011No Comments

Od 1. januára 2012 platia nové zásady pri vybavovaní parkovacích miest pre zdravotne ťažko postihnutých.

[singlepic id=23762 w=320 h=240 float=left]Poslanci ich schválili v decembri, pretože radnica chcela regulovať počet takýchto miest najmä na sídliskách. „Napríklad na sídlisku Adam Trajan miesta pre ZŤP zaberajú 4 percentá z celkovej kapacity parkovacích miest,“ povedala na zastupiteľstve Beáta Palkechová z odboru dopravy mestského úradu. Nové zásady podľa jej slov sprísňujú podmienky, za akých je možné vyhradiť takéto miesto pre osobný automobil.

Po novom musí žiadateľ vyplniť formulár, ktorý dostane v klientskom centre MsÚ. Potom ho spolu s povinnými prílohami doručí na mestský úrad. Základou podmienkou, ktorú musí spĺňať je trvalý pobyt v lokalite, kde žiada o vydanie povolenia na parkovacie miesto. Ďalej musí mať preukaz osoby s ťažkým zdravotným postihnutím alebo preukaz osoby s ťažkým zdravotným postihnutím so sprievodcom, parkovací preukaz, posudok úradu práce, ktorý potvrdzuje odkázanosť na individuálnu prepravu. Žiadateľ musí mať vodičský preukaz a zároveň byť vlastníkom alebo spoluvlastníkom vozidla a nepodnikať s ním, nesmie však vlastniť garáž. Za rovnakých podmienok o vyhradenie parkovacieho miesta žiadajú aj príbuzní zdravotne ťažko postihnutých detí.

Finančné náklady na označenie a zrušenie vyhradeného parkovacieho miesta znáša žiadateľ. Povolenie na vyhradenie miesta radnica vydáva na 1 rok, ale môže ho vydať aj opätovne.

Vybavuje MsÚ Piešťany, Námestie SNP č. 3 – Referát územnej správy – úsek dopravy. Kontakt: tel. č.: 033/77 65 472 e-mail: beata.palkechova@piestany.sk, alena.batkova@piestany.sk.

Zdroj: www.piestany.sk Foto: M. Palkovič

About

Redakcia:
Martin Palkovič – zodpovedný redaktor
redakcia@pnky.sk

Inzercia:
inzercia@pnky.sk
Cenník inzercie

Vydavateľ:
HPA, s.r.o .
Bodona 768/48
92101 Piešťany
Slovenská republika
IČO: 47 465 972